Fotogalerie

Divadelní představení pro malé děti

Čert to nemá nikdy lehké

aneb jak to bylo s čertem a Káčou.
Hrají: Jan Čenský, Zuzana Mixová, Otakar Brousek, Miloš Kopecký-hlas Lucifera. Hudba: Marek Eben

Ferda Mravenec

Veselá pohádka plná dobrodružství slavného malého hrdiny s puntíkovaným šátkem a jeho přátel z knížek Ondřeje Sekory.

Čtyřlístek v pohádce

Není snad nikdo, kdo by neznal čtveřici nerozlučných kamarádů – dobrosrdečnou a důvtipnou Fifinku, trochu roztržitého, ovšem geniálního vynálezce profesora Myšpulína, často ustrašeného, ale oddaného kamaráda a vtipálka Pinďu a samozřejmě, nemotorného siláka Bobíka, který spolu s Pinďou vymýšlí jednu lotrovinu za druhou.
Čtyřlístek se v tomto divadelním představení vypraví do pohádky a zažije tam spolu s dětmi zase jedno ze svých velkých a neopakovatelných dobrodružství.

Obušku z pytle ven!

Klasická pohádka na motivy na motivy K.J.Erbena tentokrát v muzikálovém podání.
Co svět světem stojí, někteří lidé touží jen po bezpracném životě, bohatství a moci. Napravit všechny špatnosti je velká práce i pro kouzelné bytosti. Buďme proto rozvážní a opatrní. Když chudý švec Matěj dostane zázračný ubrousek a beránka snášejícího zlaťáky, v krčmě už na něj čeká vykutálená dvojička hostinských, která ho nestydatě okrade. Tentokrát ji však stihne zasloužený výprask. Teprve když je po starostech, mohou si všichni oddechnout. Příběh plný písniček a komických situací je určen pro dětské diváky od 3 do 10 let i pro dospělé.

Brouk Pytlík

Pokračování příběhů z palouku, kam se do jezírka, kde bydlí statečný a hodný Pavouk Vodouch, přistěhuje zlý Potápník s půvabnou Splešťulí Blátivou a začne všem poroučet. Ferda Mravenec a jeho kamarádi – Cvrček, Ploštice Ruměnice, Škvor policajt, Luční Koník, Beruška, Housenka Pepina a samozřejmě Brouk Pytlík se společně snaží palouček zachránit. A protože je Ferda už z práce hodně unavený, rozhodne se ho zastoupit Brouk Pytlík.

Princezna se zlatou hvězdou na čele

Děj nás zavede do království krále Dobroslava, jehož jediná dcera princezna Lada právě slaví osmnácté narozeniny. Ty zkazí návštěva obhroublého krále Kazisvěta, který vládne v sousední zemi a nutí Ladu, aby se stala jeho ženou. Lada musí před zlým Kazisvětem z otcovského království uprchnout a hledat štěstí daleko od domova. Při tom se jí zjeví zemřelá matka a dá jí radu, aby se přestrojila za chudé děvče v myším kožíšku. Když Lada v myším kožíšku doputuje do zámku sympatického prince Radovana, pracuje tam v zámecké kuchyni. Potají se vloudí na princův ples a prince okouzlí. Svou totožnost ale skrývá až do okamžiku, kdy Kazisvět na Radovana zaútočí a Radovan pochopí, že neznámá princezna do níž se zamiloval na plese je jeho vlastní kuchtička a svatbě už nic nebrání.

Krysáci a ztracený Ludvík

Hubert, Hodan, dva krysáci, Eda, laboratorní potkan z Prahy a Ludvíček, sádrový trpaslík. Tak to je nerozlučná parta, která zažívá na malém smetišti poblíž Vizovic jedno dobrodružství za druhým. Zrovna teď je čeká jedno opravdu veliké. Totiž, Ludvík se ztratil!

Jak vodník Kapička přišel o vodu

Veselá činoherní pohádka s pěknými písničkami o drakovi, kterému je tuze horko a má velkou žízeň. Kamarádi, Pepík s Lojzíkem, mu poradí, kde žízeň uhasí. Vodník Kapička si ve svém domečku na dně rybníka spokojeně bafá z fajfky, když mu začne mizet voda… až úplně zmizí. Drak tak zahnal žízeň, ale teď hrozí, že leknou všechny ryby i hastrman sám! Drakovi je to líto a s pomocí Pepíka, Lojzíka a nakonec i čerta se jim podaří najít novou vodu a hastrmana i jeho domov zachránit…

Loupežník Rumcajs

Slavné pohádkové příběhy jičínského ševce a jeho přátel.

Mrazík

Výpravná činoherní pohádka Jany a Jurije Galinových na motivy Erdmanova scénáře k proslulému filmu o Nastěnce a Ivánkovi, hloupé Marfuše a zlé maceše, Dědu Mrazíkovi a dědečku Hříbečkovi, o zlé ježibabě, ale také o tom, že láska a dobrota vždycky zvítězí nad zlobou a nenávistí.

Čert a Káča

Činoherní pohádka o hubaté Káče, která by se ráda vdávala. U muziky si zatančí s tajemným cizincem – čertem, který ji odnese do pekla. Káča má však pro strach uděláno, a tak čertům v pekle pěkně zatápí. Naštěstí je tu ještě ovčák Jíra…

Čertův švagr

Tento dětský muzikál na motivy B. Němcové vás zavede za hlavním hrdinou Petrem. Zlá a vypočítavá macecha vyžene nevlastního syna z domu a všude ho posílají k čertu. Po sedmi letech se vrací na zem, kde poznává dobré i zlé.

Princezny jsou na draka

Veselá činoherní pohádka s písničkami, o krvelačném čaroději a hodném draku Habánkovi, který nechce jíst princezny a raději se živí zeleninou.

Dobrodružství hastrmana Tatrmana

Hastrman Tarman bydlí v rybníčku na kraji lesa. Tam ho mají všichni rádi, nejvíce však víla Malvína. Jemu to ale nestačí. Chtěl by se stát vodnickým králem a bydlet v rybníku Svět. Vydá se tedy na cestu, která se změní v jedno velké dobrodružství.

Princezna na hrášku

Výpravná pohádka plná písniček a překvapení, o třech sudičkách, které vymění prince Kvída a princeznu Evelínu za děti sluhů a tím způsobí celou řadu zmatků. Král neví, že princ je vlastně myslivecký synek a sluha Ondřej, že je jeho syn. A když do zámku přijde ještě komorná Terezka, která je vlastně vyměněná princezna, zmatky vrcholí. V pohádce ale díky dvěma drakům, Žofce a Ludvovi, všechno dobře dopadne.

Popelka

Na motivy klasické pohádky pohádkový písničkál o chudé dívce, která najde svého prince díky svým zvířátkům a dobré Víle.

O medvědu Ondřejovi

Na zámku v jednom království chtějí vdát princeznu Zlatavu za urozeného nápadníka, protože království nemá krále. Princezna se ale vdávat nechce a tak se vydá pro radu k babce kořenářce. Cestou potká hajného Ondřeje, který se jí zalíbí a on její lásku opětuje. Královna nechá vyhlásit, že ten, kdo princeznu najde v tajné komnatě ve věži, se stane králem. Loupežníci Hrombambul a Strašbuján, kteří v království řádí, se převléknou za prince a ucházejí se o princezninu ruku. Ondřejovi babka kořenářka poradí, aby se převlékl za medvěda a šel také do zámku hledat princeznu. Všichni po princezně marně pátrají. Ale jediný Ondřej v přestrojení za medvěda najde cestu k princezně a k jejímu srdci.

Šípková Růženka

Výpravná taneční pohádka o zlé Víle ostnů, která chce zahubit princeznu Růženku, ale princ Kryštof a dobrá Šeříková víla jí v tom zabrání, a zaženou zlá kouzla. Klasické motivy pohádek Charlese Perraulta a bratří Grimmů adaptovaly Jana Galinová a Lenka Lavičková. Hudba Petr Iljič Čajkovský.

Pořady písničkových Tetin

S tetinama zpívání lepší je než zívání. Hrají a zpívají o jaru, létu, podzimu i zimě a dalších tématech. Všechny pořady jsou kontaktní za účasti děti a jsou skládané z pohádek, vyprávění a především písniček.
V současné době si můžete vybrat z těchto titulů: O jaru, O létu, O podzimu, O zimě, Tetiny v divadle, Tetiny na dvorku, Tetiny v kuchyni, Tetiny v lese, Tetiny ve světě, S tetinama na zelenou, Tetinovské pohádečky, Tetiny v ZOO, Oslavy konce školního roku (pasování předškoláků), Karnevaly.

Pohádky divadla Sandry Riedlové

Černoušek Bum-Ti (Africká pohádka), Černoušek v Asii, Černoušek v Grónsku (Zimní pohádka), O zajíčkovi Fikáčkovi.

Pohádky divadla Evy Hruškové a Jana Přeučila

Šípková Růženka, Pověsti české, Čert a Káča, Legenda o hvězdě, Aprílová škola 1, Pověsti pražské, Princezna se zlatou hvězdou, Český rok, Aprílová škola 2.

Velké trampoty Kašpárka a Kalupínky

Výpravná činoherní pohádka s písničkami.
Kašpárek a Kalupinka prošli skoro celý svět, všechno vědí, všechno umí, na vše mají odpověď. Poslední kus světa zbývá, kdo tuší co stane se? Poradí snad přítel Šmidra, co se toulá po lese? Pojďte s námi do pohádky, spolu nám to půjde líp! Nad hloupostí Škrholovou, zvítězí tu ostrovtip. Fantasie nezná hranic, čistá láska navrch má, nebojí se čerta pranic, lidská zloba ostrouhá. Čarodějka vládne mečem, Kašpárek zas chytrým veršem, písničku má jako štít, pojďme se s ním pobavit!

Budulínek Mandelinka

Přijďte se podívat, jak to dopadne, když malý nezbedný Budulínek dělá takové vylomeniny, že i zkušená kmotra liška je s rozumem v koncích. Veselá barevná pohádka děti pobaví a naučí, že „jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá“ a že doma je zkrátka nejlépe.

Tři prasátka

Divadelní představení na motivy dobře známé pohádky o zlém vlkovi a třech prasátkách, která si staví své domečky. Dětem se představí malé prasátko Mazlík, věčně hladový Koblížek a také nejmoudřejší bráška Kryšpín. Nebude chybět pochopitelně vlk, který více než strach probouzí u dětí smích. Pohádka je podána hravou a rozvernou formou, děti si také mohou společně s prasátky zazpívat písničku.

Bob a Bobek na cestách

BOB a BOBEK, králíci z klobouku kouzelníka Pokustóna se vydávají na cestu kolem světa. Kam je jejich létající klobouk zanese? Nechte se překvapit. Jisté však je, že to bude putování dobrodružné… Jaké příhody je asi čekají na Divokém Západě, za polárním kruhem či na Měsíci…? Známé večerníčkové postavičky ožijí ve veselém představení plném písniček na motivy knih Pavla Šruta a procestují ve svém létajícím klobouku celý svět.

Myšáci jsou rošťáci

Situační komedie ze života drobných hlodavců je zasazena do současnosti. Tři myšáci si najdou ideální hnízdečko na zimu, které jim nabízí blahobytné útočiště. Vše se ovšem mění, když zjistí, že tu zároveň s nimi žije i starý kocour. Činoherní pohádka o síle malých myšáků a bezmoci nadutých kocourů je doplněna známými lidovými písněmi a říkadly o kočkách a myších v originálním provedení Petra Maláska.

Pořady Kamarádů

Představení s humorem, chytlavými písničkami, ale i nezbytným připomenutím základních vlastností slušného člověka.
Nabízíme tyto pořady: Hrajeme si s Kamarády, S Kamarády za pokladem, Kamarádi na hradě, Kamarádi na výletě, Vánoce s Kamarády, Kamarádi v Betlémě, Jaro s Kamarády, Veselé pohádky s Kamarády, Kamarádi v divadle, Karneval s kamarády, Zpívejte lidičky.

Jak se Honza dostal na hrad

Klasická pohádka na motivy báchorek. Honzu není třeba dlouze představovat, zná ho skoro každý. A taky není divu, když ušel takový lán cesty. Lecčemu se přiučil a poznal mnoho nového. Tentokrát jej vítr zavál až do královského města, kde se budou jiní učit od něj. Podaří se Honzovi dostat až na královský hrad? Nebo království zůstane na pospas chamtivému rádci a všichni půjdou po žebrotě?

další pohádky

Divadelní představení pro větší děti a mládež

Tři mušketýři

Hudební komedie na motivy jednoho z nejslavnějších románů všech dob autora Alexandra Dumase st. Příběh o přátelství, odvaze, lásce a zradě. Ale především o slavném, nesmrtelném rozhodnutí: Jeden za všechny a všichni za jednoho.

Princ Bajaja

Na motivy klasické pohádky o krásné princezně a statečném princi napsala Jana Galinová, písničky Jan Turek. Autorka posílila téma odvahy, lásky a nenávisti postavami dvou královen, z nichž jedna stojí na straně zla a druhá na straně dobra. Rytířské souboje a boj s drakem vnáší do inscenaci napětí. V pohádce však není nouze ani o humor.

Klára 3847 – aneb příliš mnoho hvězd

Inscenovaný divadelní dokument podle skutečných událostí z období holocaustu během 2. světové války. Příběh dívky, Kláry Brodyové, která byla v roce 1942 pro svůj židovský původ odvezena do koncentračního tábora Osvětim a vězněna tam až do konce války. Příběh jejího boje o přežití, překonání ztrát příbuzných a přátel, ale především o nezlomné vůli přežít v nelidských podmínkách.

Sněhová královna

Výpravná pohádka pro děti od 4 let, na motivy pohádky Hanse Christiana Andersena o opravdové lásce a odvaze mladé dívky, která překoná zlou kletbu a zachrání svého přítele i celou zemi zakletou do zimy a ledu.

Labutí princezna

Výpravná hudební pohádka na klasické téma o zlém čaroději Rudovousovi, který promění princeznu Odettu a její přátele v labutě. V pohádce je použita hudba Petra Iljiče Čajkovského. Představení je velice dobře přijímáno dětmi od 4 let a je vhodné pro jakýkoliv věk. Bylo mimo jiné uvedeno ve Francii 2004, 2005, v Rakousku 2006 a v Německu 2009 a 2011.

Carmen

Úsměvný pohled na slavnou operu Georgese Bizeta. Do divadla přichází Smrt, převlékne se za starou Cikánku a vmísí se do děje opery o krásné Cikánce Carmen, ve kterém hrají hlavní role láska, vášeň a zrada. Představení používá činoherní herectví kombinované s loutkářstvím a tanečními výstupy, nahrávku vídeňské opery střídá živý zpěv a mluvené slovo. Operní nahrávka je podle zvyklosti nazpívána v originále, tedy ve francouzštině, mluvené slovo je vždy v jazyce pořadatele.
Představení Carmen se hrálo v roce 1997 v Itálii, v roce 1998 v USA, v roce 2001 v Bulharsku, v roce 2002 v Austrálii, v roce 2004 ve Francii, v roce 2005 ve Francii a v Rakousku, v roce 2007 v Kanadě, v letech 1998 a 2012 v Německu a v roce 2009 v Mexiku.

Romeo a Julie

Hudební inscenace na motivy slavného Shakespearova dramatu. Příběh o nečekané velké lásce, kterou zahubila nenávist, nesnášenlivost a zloba..Představení slaví úspěch u dětí i mladých lidí především proto, že pracuje s prostředky jim nejbližšími – s hudbou, písničkami, pohybem a minimem textu. Působivá hudba spolu s akčními scénami soubojů v nákladném a působivém výtvarném pojetí přibližuje klipovým způsobem mladým divákům nejslavnější milostný příběh všech dob.

Kráska a Netvor

Výpravný muzikál o lásce, nenávisti, úctě a dobrotě, určený všem divákům bez rozdílu věku. Příběh o krásném, ale krutém princi proměněném ve zvíře, a o krásné dívce s dobrým srdcem, která ho vysvobodí ze zakletí.